جذب مشتری به شیوه مارکتینگ آهن ربایی

جذب مشتری به شیوه مارکتینگ آهن ربایی

جذب مشتری به شیوه مارکتینگ آهن ربایی : Inbound Marketing  روشی از بازاریابی و فروش اینترنتی است که به ترغیب کاربران پرداخته و از طریق به‌کارگیری آن، مشتری به سمت کسب‌وکار شما جذب می‌شود.
بگذارید ببینیم مشتری با استارت‌آپ شما چطور روبه‌رو می‌شود. فرض کنیم یک عطرفروشی آنلاین راه‌انداخته‌اید. هیچ‌کس شما را نمی‌شناسد و مشتریان‌تان در این مرحله غریبه‌اند (Strangers). از طریق ابزارهایی که در ادامه می‌آید کاری کنید این غریبه‌ها به وب‌سایت شما سر بزنند (Visitors). تازه این اول ماجراست. مهم این است که چطور بتوانید این بازدیدکننده را درگیر وب‌سایت خود کنید (Leads) تا وب‌سایت ما را رصد کند و اتفاق خرید رقم بخورد (Customers)  و در نهایت او را وفادار به برند خود کنید (Promoters)؛ به‌طوری که حتی بعدا در جمع دوستانش حرف برند شما را بزند! این دقیقا کار اینباندمارکتینگ است: رویکردی محتوامحور که یک بازدیدکننده معمولی را به برند جذب و تبدیل به یک مشتری وفادار می‌کند!

جذب مشتری به شیوه مارکتینگ آهن ربایی

جذب مشتری به شیوه مارکتینگ آهن ربایی

تمام این پروسه در چهار مرحله اصلی اتفاق می‌افتد:
۱.Attract  (مرحله جذب؛ تبدیل کاربرغریبه به بازدیدکننده): با استفاده دقیق از ابزارهایی مثل بلاگ، شبکه‌های اجتماعی، کی‌وردهای گوگل‌پسند و تبلیغات نمایشی می‌توانید پیام اصلی برند خود را در غالب محتوا به کاربران غریبه برسانید و نکته مهم، کیفیت محتوا و رساندن سریع پیغام شماست! مثلا تبلیغات نمایشی کمپین جشنواره تابستانی فروشگاه عطرتان را در نظر بگیرید که در چند بلاگ فشن نمایش داده شده و یک کاربر غریبه آن را می‌بیند.
۲. CONVERT (مرحله تبدیل: تبدیل بازدیدکننده به رصدکننده): انتخاب دکمه فراخوان CTA خوب در تبلیغات‌تان (مثلا دریافت کد تخفیف جشنواره). در این مرحله با استفاده دقیق و انتخاب محتوای مناسب برای فرم‌ها، دکمه‌های فراخوان و Landing Pages کمپین تبلیغاتی می‌توانید بازدیدکننده‌ها را به وب‌سایت خود هدایت کنید.
۳. CLOSE (مرحله فروش؛ تبدیل بازدیدکننده به مشتری) : بازدیدکننده را با ارتباط موثر به مشتری تبدیل کنید. از اینجای کار باید هدفمند و با شناخت دقیق، سراغ هر یک از کاربران بروید و با ایمیل‌مارکتینگ، تدوین روند کاری و سناریوی قسمت فروش، آن‌ها را جذب سیستم خود کنید؛ فقط مراقب باشید تبدیل به اسپمر نشوید.
۴.Delight (مرحله لذت؛ تبدیل مشتری به یک وفادار برند): وقتی بسته عطر به دست مشتری‌تان رسید، کارتان تمام نشده؛ با شبکه‌های اجتماعی، دکمه‌های فراخوان هوشمندتر و ایمیل‌های ترغیبی، هم آن‌ها را به برند خود جذب کنید تا مشتریان وفادار شوند.

 ایمیل‌مارکتینگ؛ ارزان و تأثیرگذار
۶۲ درصد از ایمیل‌ها، پیشنهاد خوبی برای کاربران خود ندارند و به‌عبارتی به هدف خود نمی‌رسند. اما یک ایمیل خوب، بازده بازگشت سرمایه ROI بسیار بالاتری دارد، زیرا اگر تیتر موضوع ایمیل دقیق انتخاب شود و متن آن برای کاربر شخصی‌سازی شده باشد، نرخ کلیک CTR آن هم بالاتر است.

گروه توسعه تجارت فروشراه با رعایت کامل تمامی  قواعد و اصول علمی روز دنیا و با بهره گیری از دانش بین المللی بزرگترین اساتید علم تبلیغات و مارکتینگ از طریق سمپلینگ و ارائه سمپلر استفاده از حرفه ای ترین سمپلرها راهی مطمئن برای ورود ماندگار در ذهن مصرف کننده را ایجاد می کند، بدون شک می توان گفت در دنیای تبلیغات امروزی سمپلینگ پر قدرت ترین و اثر بخش ترین گونه تبلیغاتی برای خلق مشتری های وفادار می باشد .

اشتراک گذاری :
آخرین مطالب بلاگ فروشراه
اشتراک رایگان پیامک
برای عضویت در خبرنامه پیامکی و استخدام سریع لطفا اطلاعات خود را وارد نمایید.
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *